Makaleler » Blog » En Çok Kullanılan Eczane Poşeti

En Çok Kullanılan Eczane Poşeti

Orta boy el geçme eczane poşeti 22x33 cm ebatlarında eczanelerin en çok kullandığı eczane poşeti çeşididir. Söz konusu poşet eczane poşeti üreticilerine göre değişik ölçülerde üretilmekle beraber uzun yıllar neticesinde eczacılardan elde edilen geri dönütler ve istişareler sonucu 22x33 cm ölçüsünün en ideal ölçü olduğu sonucuna varılmıştır.

Orta boy el geçme eczane poşetleri pratik kullanıma sahip olup eczanelere gelen reçetelerin yüzde 60’ında yazılan ilaçları tek başına taşıyabilecek kapasitededir. Daha somut bir örnek ile ifade etmek gerekirse orta boy el geçme eczane poşeti 3 adet şurup, ya da 6-7 adet tableti içerisine alabilecek ve ağırlığını taşıyabilecek kapasitededir. Orta boy el geçme eczane poşeti bir eczanenin poşet seçenekleri arasında olmazsa olmazlarındandır diyebiliriz. Öyle ki söz konusu poşetin eczacılar tarafından bu denli çok kullanıldığını bilen ilaç firmaları, kendi ürünlerinin reklamını yapabilmek adına orta el geçme poşeti ürünlerinin baskısını yaparak eczanelere ücretsiz olarak veriyorlardı.

Kullanılan Hammadde Poşetin Kalite ve Taşıma Kapasitesini Belirler
Orta boy eczane poşetinin taşıma kapasitesi ve kilogram başına düşen poşet sayısında üretimde kullanılan hammaddenin büyük bir önemi bulunmaktadır. Taşıma kapasitesinin fazla olması yani dayanıklı olması ve kokusuz kaliteli ürün elde edebilmek için birinci sınıf hammaddenin kullanılması gerekmektedir. Kaliteli bir eczane poşeti için öncelikle çevreyi kirletmeyen ve hızlı bir şekilde doğaya karışabilmesi için bio bozulur maddesi kesinlikle üretim reçetesinin içerisinde bulunmalıdır. Geri dönüşümden elde edilen hammaddelerin kullanılmaması gerekir. Geri dönüşümden elde edilen hammadde ile üretilen poşetler hem doğaya hem de aktif kullanımda insan sağlığına zararlıdır. Ekonomik olarak ta geri dönüşüm yoluyla üretilen poşetler kilogram başına düşen poşet sayısı ile dezavantajlıdır. Oysaki birinci sınıf hammadde ile üretilen poşetlerde bir yandan çevre ve insan sağlığı korunur iken diğer yandan da kilogram başına düşen poşet sayısı fazlalaştığından daha ekonomiktir.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır